PORADNIK DHL: Jak odpowiednio zapakować przesyłkę międzynarodową?

Flamaster, klej, papier, taśma, nożyczki. Czy zastanawiałeś się jak zapakujesz swoją przesyłkę? Problem pakowania przesyłek międzynarodowych nie wydaje się ważny, ale tak naprawdę odpowiednie zapakowanie przesyłki ma duże znaczenie i powinniśmy się poświęcić uwagę tej kwestii. Dobre pakowanie przesyłek lotniczych i kurierskich nie tylko chroni je przed uszkodzeniami, ale zapewnia bezpieczne dotarcie do odbiorcy oraz ma wpływ na jakość przewożonej paczki, stan w jakim dotrze na miejsce oraz na ochronę środowiska.

Przede wszystkim przesyłkę należy dobrze zabezpieczyć. W tym celu wykorzystuje się amortyzujące folie bąbelkowe. W zależności od tego, co chcemy przesłać, możemy zaopatrzyć się w dopasowane do tego pudełko lub pudełko z przegródkami. Jeśli przesyłamy szkło, porcelanę, materiały kruche – zadbajmy o ich solidne zabezpieczenie. Na przesyłkach zagranicznych koniecznie trzeba umieścić tzw. list przewozowy dostarczany przez firmę kurierską. Na liście powinny znajdować się dokładne dane odbiorcy oraz nadawcy (wpisane ręcznie lub wydrukowane w przypadku zamawiania przez Internet).

Jeśli w przesyłce znajdują się przedmioty wymagające szczególnej ostrożności, dodajmy informację o tym, aby jej zawartość dotarła cało do odbiorcy. Warto pamiętać, że pakowanie przesyłek ma wpływ na ich bezpieczeństwo a także osób transportujących oraz sprzyja dobremu transportowi i rozładunkowi. Gdy zależy nam na jak najtańszej przesyłce, powinna nam przyświecać kolejna zasada: opakowanie ma być jak najmniejsze! Jeśli zależy nam na bezpiecznym transporcie, sami zadbajmy o jak najdokładniejsze zapakowanie przesyłki zagranicznej!