PORADNIK DHL: Jak najszybciej wysłać przesyłkę za granicę?

Każdy chciałby, żeby przesyłki kurierskie i przesyłki zagraniczne docierały do odbiorcy jak najszybciej, najlepiej w ciągu niecałej godziny. W praktyce wysyłanie paczek i listów jest dłuższe niż czas wysyłania sms-ów, ale zdecydowanie ma większą wartość, nie tylko materialną.

Jest wiele komfortowych form, dzięki którym przesyłki dotrą na miejsce szybko i bezpiecznie, spełniając Wasze oczekiwania. Jest wiele możliwości wysyłania tanich przesyłek międzynarodowych. Na stronie internetowej macie możliwość skorzystania z funkcji kalkulatora, który przeliczy koszty do zapłacenia i czas doręczenia międzynarodowej przesyłki lotniczej.

Zarówno przesyłki eksportowe, jak również importowe mają 3 opcje czasu doręczeń. Pierwszą z nich są usługi z tzw.linii produktowej Time Definite – polecane przy wysyłkach, także tych pilnych. Oferują dostawę („od drzwi do drzwi”) w pierwszym możliwym dniu do 9:00, przed 12:00 lub przed końcem dnia roboczego. Usługa ta umożliwia wybór korzystnej godziny, w której chcemy, żeby przesyłka była doręczona. Kolejna usługa to tzw. linia produktowa Day Definite – czyli transport drogowy w określonym terminie. Wybór jest duży. Każdy może dopasować usługę do swoich wymagań. Ostatnia linia produktowa to Same Day – polegająca na wysyłce pierwszym dostępnym lotem, która ma na celu jak najszybszą wysyłkę oraz doręczenie przesyłek wymagających szczególnego traktowania. Należy jednak wspomnieć, że jest to bardzo droga usługa, realizowana na indywidualne zlecenia. Polecamy tę formę osobom, którym zależy na czasie lub specjalnej opiece nad przesyłką. Wybór jest duży. Każdy może dopasować usługę do swoich wymagań!